قوانین جدید کشتیرانی قیمت نفت را به ۹۰ دلار می‌رساند

قوانین جدید کشتیرانی قیمت نفت را به ۹۰ دلار می‌رساند

به گزارش آرمان اقتصادی به نقل از اسپوتنیک ، طبق گزارش تحلیل‌گر بانک مورگان استنلی ، امیدهای تاجران نفت با تلاش‌های بین‌المللی برای کاهش آلودگی هوا ، بالا رفته است ، زیرا انتظار می‌رود قوانین جدید کشتیرانی ، باعث شود تقاضا برای سوخت‌های با سولفور پایین افزایش پبدا کند که این باعث رشد تقاضا برای نفت خام می‌شود . با کاهش تولیدات اوپک و تحریم‌های آمریکا علیه ایران ، اخیرا رشد قیمت‌های نفت ، از پیش‌بینی‌های قبلی هم فراتر رفته است .

گزارش مورگان استنلی پیش‌بینی می‌کند قیمت نفت برنت تا سال ۲۰۲۰ به بشکه‌ای ۹۰ دلار برسد . این درحالی است که با پشتیبانی قوانین جدید کشتیرانی ، تقاضا برای نفت ۱.۵ میلیون بشکه در روز جهش کرده است .

طبق قوانین جدید سازمان دریانوردی بین‌المللی که ظرف کمتر از ۲ سال دیگر اجرایی میشوند : کشتی‌ها یا باید مجهز به فیلتر باشند یا از سوخت‌های پاک‌تر با سولفور کمتر استفاده کنند . از آنجایی که تحلیل‌گران انتظار دارند اکثریت کشتی‌داران گزینه دوم را ترجیح دهند ، مصرف سوخت‌های نیمه تقطیر یافته ، مانند دیزل و گازوئیل دریایی ، افزایش خواهد یافت و به این ترتیب تقاضا برای نفت خام افزایش می‌یابد و قیمت‌های نفت بالا می‌روند .

طبق گزارش مورگان استنلی ، درحال حاظر پالایشگاه‌ها هم به سختی از عهده پاسخ‌گویی به تقاضای رو به افزایشِ این محصولاتِ به‌خصوص ، شامل سوخت جت و دیزل ، بر می‌آیند و ذخایر آنها به پایین‌ترین میزان ۵ ساله خود نزدیک شده است . افزایش اخیر تولید نفت ، بیشتر مربوط به تقطیرات و میعانات گاز طبیعی است که هیچ کدام در تهیه دیزل مورد نیاز کنونی نقشی ندارند .

Source: http://tnews.ir Date: 5/20/2018 Visit: 710
^