ارتقای جایگاه بندر ونکوور در رنکینگ جهانی

ارتقای جایگاه بندر ونکوور در رنکینگ جهانی

ارتقای جایگاه بندر ونکوور در رنکینگ جهانی

آلفالاینر گزارش می دهد :

بندر ونکوور کانادا در ماه های اخیر رشد قابل ملاحظه ای داشته و توانسته است جایگاه خود را در میان برترین بنادر دنیا تثبیت کند.

به گزارش پایگاه خبری سی نیوز و به نقل از آلفالاینر، پس از اعلام فهرست برترین بنادر جهان ، بندر ونکوور کانادا توانست در میان ۱۱۰ بندر بین المللی رتبه چهل وپنجم را از آن خود کند . ونکوور تنها بندر کانادا است که نام آن در فهرست ۵۰ بندر برتر جهان دیده می شود . در سال ۲۰۱۶ میلادی رتبه جهانی این بندر، چهل وهشتم اعلام شده بود و همچنین توانست رتبه خوبی نیز در بخش حمل ونقل کانتینری درسال ۲۰۱۷ میلادی به دست آورد . بر اساس گزارش مشاوران حمل ونقل دریایی بریتانیا ، روند حمل ونقل کانتینری در سال ۲۰۱۸ میلادی با رشد ۴ درصدی همراه خواهد بود.

فیلیپ داماس، رئیس مشاوران زنجیره تامین (Drewry) در این رابطه گفت: « این برای دومین سال متوالی است که رشد حمل ونقل دریایی در تمام نقاط جهان دیده می شود.به همین دلیل ( drewry ) پیش بینی رشد حمل ونقل کانتینری در جهان را از ۳.۶ درصد به ۴.۳ درصد افزایش خواهد داد.»

بنادر آسیایی در ابتدای فهرست برترین ها قرار دارند. چرا که ۸ بندر از ۱۰ بندر برتر جهان در این قاره کهن به فعالیت می پردازند.

منبع: http://seanews.ir تاریخ: ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ بازدید: ۸۳۷
^