ارز 4200 تومانی برای تامین سوخت کشتیرانی‌ها نداریم

ارز 4200 تومانی برای تامین سوخت کشتیرانی‌ها نداریم

محمدعلی حسن‌زاده در نشست خبری بیان کرد : بنادرامام ، شهید رجایی ، بوشهر، نوشهر و امیرآباد مناطق ویژه اقتصادی هستند ، اقدامات اسنادی ، معافیت‌های مالیاتی شروع شده و در مجوز اعطا شده ، این مسئله لحاظ شده و شرکت‌ها می‌توانند از آن استفاده کنند.

وی با اشاره به این‌که صادرات کشور به دلیل رشد نرخ دلار افزایش یافته است در عین حال از کاهش 15 درصدی واردات طی 4 ماه ابتدایی امسال نسبت به 4 ماه ابتدایی سال گذشته خبر داد و گفت : طی چهار ماه نخست امسال صادرات حدود 10 درصد افزایش یافته ، در مقابل کاهش واردات در بنادر مالکیتی و حاکمیتی کشور روی داده که این مسئله به سیاست‌های تجاری کشور برمی‌گردد و ارتباطی به تحریم‌ها ندارد .

حسن زاده با اشاره به این‌که مصوبه ای گمرک دارد که بر اساس آن کالا دو ماه می‌تواند در گمرک و مناطق ویژه باقی بماند که تا یکماه دیگر نیز (مجموعا سه ماه) قابل تمدید است ، بیان کرد : در صورتیکه صاحبان کالا تا 45 روز کالا را ترخیص کرده و وارد کشور کنند تخفیف‌های خوبی به آنها خواهیم داد .

ارز 4200 تومانی برای تامین سوخت کشتیرانی‌ها نداریم

وی در پاسخ به پرسشی در خصوص پرداخت حقوق و دستمزد دریانوردان نیز گفت : درآمدهای بخش حمل‌ونقل دریایی ارزی و پرداخت حقوق به دریانوردان نیز همیشه ارزی بوده است

وی با تاکید بر این‌که در حوزه تامین سوخت شناورها در کشور هیچ مشکلی وجود ندارد ، اظهار کرد : دولت فقط برای 25 قلم کالا ارز 4200 تومانی تخصیص داده و سایر نیازها باید از طریق سامانه سنا و نیما تامین شود . ضمن این‌که وزارت نفت هم سوخت را با قیمت فوب خلیج‌فارس در اختیار شرکت‌های کشتیرانی قرار می‌دهد .

منبع: http://www.asretebar.com تاریخ: ۲۷ مرداد ۱۳۹۷ بازدید: ۵۱۷
^