سرویس حمل و نقل دریایی

ترابری دریایی عمدتا برای کالاهایی با حجم زیاد مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این روش زمان ارسال کالا معمولا زیاد است. از این رو کالاها باید به گونه ای باشند که این زمان بر روی کیفیت آنها تاثیری نداشته باشد.در حمل دریایی، با توجه به عواملی مانند نوع کالا، طول مسیر و غیره از وسایل دریایی گوناگونی مانند لنج، نفتکش و غیره برای ارسال بار استفاده می شود.کشور ایران دارای ۳۰۰۰ کیلومتر خطوط دریایی است. همچنین دسترسی به آب های آزاد از طریق اقیانوس هند، قرارگیری در مسیر کویدورهای غرب، شرق و شمال و دسترسی به دریای خزر در شمال و دریای عمان و خلیج فارس در جنوب کشور از مزیت‌های مهم جغرافیایی کشور به حساب می‌آید.عمده تجارت دریایی ایران از طریق جنوب کشور انجام می شود. کشورهای چین، امارات متحده عربی و کره جنوبی به ترتیب سه کشور اصلی در زمینه واردات کالا به ایران می باشند. عمده‌ی این کالاها مواد اولیه، تجهیزات مورد نیاز در زمینه پزشکی، ورزشی و راهسازی، خودرو و قطعات آن، قطعات و تجهیزات کشتیرانی ها و هواپیما هستند.دریا کالاران حمل کانتینری کالا با کانتینر های 20 فوت، 40فوت، کانتینرهای مخصوص، ایزو تانک و یخچالیFCL.LCL از طریق دبی، عمان، ترکیه به نقاط مختلف و بنادر آمریکا، اروپا، استرالیا، افریقا، آسیا. نمایندگی های کشتی های فله بر، حمل مواد سوختی و گاز توسط کشتی های تانکری فعالیت دارد.

سرویس حمل و نقل هوایی

باربری هوایی کالا به دو شکل کارگو و فریت بار انجام می شود. کارگو مربوط به حمل کالاهای تجاری و فریت بار مربوط به حمل کالاهایی است که مربوط به مسافران می باشد. برای باربری هوایی کالا از هواپیماهای مخصوصی همچون بلوگا و یا آنتونف ۲۲۵ استفاده می شود و با استفاده از آن ها کالا از کشوری به کشور دیگر و یا داخل همان کشور ارسال می شود. اما این نوع از ارسال معمولا برای ارسال کالا و باربری هوایی بین دو کشور مختلف به کار گرفته می شود. فریت بار در واقع متعلق به بار مسافرانی است که به مدت طولانی قصد سفر دارند و باید لوازم شخصی و مورد احتیاج خود را حمل نمایند و ماهیت تجاری ندارند. اما کالاهای تجاری که ممکن است برای ارسال بین کشورهای مختلف صورت بگیرد کارگو نام دارد و با هواپیماهای اختصاصی باربری آن را حمل می کنند.صادرات، واردات، تشریفات گمرکی، خدمات بار لوازم شخصی، اثاثیه منزل، باردانشجویان و مهاجران و فریت بار مسافری. بارتجاری و نمونه های تجاری، پروژه ای، نمونه های آزمایشگاهی، خدمات حمل کالای یخچالی، صیفی جات، سبزیجات، میوه و کالای فاسدشدنی. خدمات چارتری هواپیما برای محمولات سنگین و با حجم بالا، غیراستاندارد وترافیکی. حمل با ایرلاین های قطر، ترکیش، لوفت هانزا ،ایران ایر، امارات، ماهان و سایر ایرلاین های معتبر.

سرویس حمل و نقل ریلی

قوانین حمل و نقل ریلی کالا توسط دولت ، سازمان راهداری و شرکت راه آهن تعیین می شود .در حمل بین المللی کالا از طریق حمل و نقل ریلی براساس قوانین و مقررات گمرک و ترخیص انجام می شود. حمل و نقل ریلی کالا نقش کم رنگی را در زمینه تجارت بین المللی دارد .زیرا در حمل و نقل بین المللی کالا از طریق خطوط ریکی نیاز به همکاری دو یا چند کشور که قطار از آن عبور می کند دارد. قوانین و مقررات بین المللی از پیش تعیین شده و توسط کشورهای مسئول تایید می شود . برای توسعه و افزایش درخواست استفاده از حمل و نقل ریلی کالا برای مشتریان نیازمند ایجاد فضای مناسب جهت حمل و نقل ریلی و استفاده درست از ناوگان ریلی می باشد .حمل و نقل ریلی با داشتن واگنهای امدادی،مسقف،لبه بلند، لبه کوتاه،مخزن دار و فله بر.سرویسهای ریلی شامل: حمل انواع مواد معدنی، مواد سوختی، روغنی و دپوی نفتی، غالت، خوراک دام، سیمان ، سنگ آهن به مقاصد داخلی و بنادر جهت صادرات ،حمل انواع کالاهای صادراتی، وارداتی و ترانزیتی.ارائه کلیه خدمات حمل ریلی بین المللی از جمله امور فورواردری، تشریفات عملیات تخلیه و بارگیری، بسته بندی و انبارداری، گمرکی و ترخیص کالا محمولات و حمل با واگنهای مخصوص حمل خودرو.

سرویس حمل و نقل زمینی

یکی از مهم‌ترین نکات در این زمینه، صدور بارنامه است. بارنامه اهمیت بسیار زیادی دارد و نبود آن باعث به وجود آمدن مشکل خواهد شد. در بارنامه آدرس و مشخصات فرستنده، آدرس گیرنده بار مربوطه، اندازه، تعداد، نوع، وزن، هزینه جابجایی و مقصد نهایی مشخص شده است. توجه داشته باشید که سه نسخه از بارنامه باید در اختیار متصدی حمل و نقل، گیرنده و فرستنده باشد. در آخر نیز بارنامه باید توسط این سه نفر به امضا برسد.حمل‌ و‌ نقل‌ زمینی‌ مزایای بسیار زیادی دارد. این نوع حمل و نقل به شما کمک می‌کند که به سرعت بسیار بیشتری به فعالیت‌های خود رسیدگی کنید. در سیستم حمل و نقل دریایی و یا هوایی ممکن است شما با سردرگمی و اطلاف وقت مواجه شوید. اما در روش زمینی این معایب کمتر هستند. البته ناگفته نماند که روش‌های حمل و نقل هوایی و دریایی هم مزایای خاص خود را دارد. به طور کلی حمل و نقل زمینی، یک روش کم خطر و مناسب برای جابجایی کالا به شمار می‌رود.سرویس حمل و نقل جاده ای به کلیه کشورهای اروپایی ، آسیای میانه، روسیه، پاکستان، افغانستان و غیره. تحت مقررات CMRبا شرایط TIRوبالعکسسرویس خرده بار از اقصی نقاط اروپا و آسیا میانه به مقاصد داخلی و بالعکس.حمل ویژه ی کالای سنگین، ترافیکی وپروژه ای،حمل فرآورده های نفتی و پتروشیمی، ترانزیت و انبار اختصاصی.